Fiber Lazer Kesim Makinesinin Servo Motorunun Çalışmasını Hangi Faktörler Etkiler?

Fiber Lazer Kesim Makinesinin Servo Motorunun Çalışmasını Hangi Faktörler Etkiler?

Fiber lazer kesim makineleri toplumda yaygın olarak kullanılmaktadır. Birçok endüstrideki müşteriler tarafından memnuniyetle karşılanırlar ve müşterilerin üretim verimliliğini ve ürün rekabet gücünü artırmalarına yardımcı olurlar. Ama aynı zamanda, makine bileşenlerinin işlevleri hakkında pek bir şey bilmiyoruz, bu yüzden bugün fiber lazer kesim makinesinin servo motorunun çalışmasını hangi faktörlerin etkilediğinden bahsediyoruz.

1. Mekanik faktörler

Mekanik problemler, özellikle tasarım, iletim, kurulum, malzeme ve mekanik aşınma açısından daha yaygındır.

2. Mekanik rezonans

Mekanik rezonansın servo sistem üzerindeki en büyük etkisi, servo motorun yanıtını iyileştirmeye devam edememesi ve tüm cihazı nispeten düşük bir yanıt durumunda bırakmasıdır.

3. Mekanik titreşim

Mekanik titreşimin doğası, aynı zamanda, özellikle hızlanma ve yavaşlama aşamalarında, genellikle tek uçlu sabit konsol yapılarında daha sık meydana gelen, makinelerin doğal bir frekans sorunudur.

4. Mekanik iç stres, dış kuvvet ve diğer faktörler

Farklı mekanik malzemeler ve kurulumlar nedeniyle, ekipman üzerindeki her bir tahrik milinin mekanik iç gerilimi ve statik sürtünmesi farklı olabilir.

5. CNC sistem faktörleri

Bazı durumlarda servo hata ayıklamanın etkisi belirgin değildir ve kontrol sisteminin ayarlanmasına müdahale etmek gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*