Fiber Lazer Kesim Makinesinin Düşük Üretim Verimliliğinin Nedenleri

Fiber Lazer Kesim Makinesinin Düşük Üretim Verimliliğinin Nedenleri

Fiber lazer kesim makinesinin metal işleme endüstrisinde yaygın olarak saygı görüyor olmasının nedeni, yüksek üretim verimliliği ve işçilik maliyetlerindeki avantajlarıdır. Ancak, birçok müşteri üretim verimliliğinin bir süre kullandıktan sonra çok fazla iyileşmediğini buldu. Buna ne sebep oluyor?

1. Otomatik kesme işlemi yok

Fiber lazer kesim makinesi sistemde otomatik kesme işlemi ve kesme parametresi veritabanına sahip değil. Kesme operatörü deneyimi yalnızca elle çizim kesimi yapmak için kullanabilir. Kesme sırasında otomatik perforasyon ve otomatik kesme elde edilemez ve manuel ayarlama gereklidir. Uzun vadede fiber lazer kesim makinesinin verimliliği doğal olarak çok düşüktür.

2. Kesme gücü gerçek kesme kalınlığıyla eşleşmiyor

İlgili fiber lazer kesme makinesi gerçek kesime göre seçilmez. Örneğin, 25mm karbon çelik plakaları büyük miktarlarda kesmeniz gerekiyorsa, 6000W güç kesme ekipmanı satın aldıysanız, ekipman gerçekten 25 mm karbon çelik plakaları kesebilir, ancak kesme hızı yavaştır. Ek olarak, uzun süreli kesim lens sarf malzemelerinin hasar oranını artıracak ve hatta odaklama lensini etkileyecektir. Kesim için 8000W veya 10000W güç kullanılması önerilir.

3. Kesme yöntemi uygun değildir

Metal plakaları keserken, co-edge, ödünç alma ve köprüleme gibi kesme yöntemleri kullanılmaz. Bu şekilde, kesme yolu uzundur, kesme süresi uzundur ve üretim verimliliği çok düşüktür. Aynı zamanda sarf malzemelerinin tüketimi artacak ve maliyeti yüksek olacaktır.

Yukarıdakiler, kullanım sürecinde fiber lazer kesim makinesinin üretim verimliliğinin azalmasının nedenidir, o zaman bu sorunları çözmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*